preloader

Pzt - Paz 08:00 - 20:00

Ev Taşıma Fiyatları Ne Kadar

Ev Taşıma Fiyatları Ne Kadar

Mevsimlere göre nakliye ücretlerinin değişmesinin nedenine girmeden önce birkaç örnek ile mevsimselliği tanıyalım. En basit anlamadında bazı eşyalar yılın bazı zamanlarında daha çok taşınması gerekir buda mevsimselliği oluşturur. Birçok eşya taşıma işi mevsimlereden etkilense de birkaç önemli tip vardır.

Nakliyat firması olarak sektörde bulunan firmalar içinde en güvenilir firmalar arasında olduğunu veridiği hizmetler ile ispatlamıştır. Sizlerin talep etmesi üzerine evinize gelir ve eşyaların hiçbir şekilde zarar görmemesi için ambalajlama yapar ve taşırız. Verilen hizmetlerden dolayı memnun kalmanız için tüm ekibimiz ile sonuna kadar çalışacağımızdan endişeniz olmasın. Sizin memnuniyetiniz bizim için birinci sıradadır.

 • Ürün/Hasat Mevsimi :
  Nisan ve Eylül ayları hasat mevsiminin en çok olduğu aylardır. Bu aylar kapalı kasa taşıma taleplerini arttırdığı gibi aynı zamanda açık kasa nakliye taleplerini de arttırır. Hasat için kullanılan ekipmanların taşınması için düz platformlu kamyonet ihtiyacını arttırır.
 • İnşaat Sezonu :
  İnşaat sektörü Mart ve Nisan aylarında pik yapar. İnşaat sektöründeki bu artış en çok inşaat malzemelerinin taşınması için en ideal olan için düz platformlu kamyonet ihtiyacını arttırır.
 • Yılbaşı Sezonu :
  Yılbaşı malzemelerinin taşınma tallepleri genelde yıl sonunun son saatlerine doğru büyük ölçüde artar. Yılbaşı eşyalarının taşınması için düz platformlu açık kasa kamyonetler, soğuk hava depolu kamyonetler kullanılabilir veya kapalı kasa nakliye araçlarıda en çok talep gören nakliye araç tipleri arasındadır.
 • Hava Durumu Koşulları :
  Akdeniz bölgesinde değilseniz büyük ihtimalle taşıma işlemi için kış ayını tercih etmezsiniz. Kış aylarında yolların durumu sebebiyle kamyon söförleri de şehiler arası nakliyede zorlanmaktadır. Nakliye söförleri kış aylarında şehirlerarası yola çıkmak istemezler. Bu aylarda daha çok havayolu taşımacılığı kullanmak daha çok tercih edilir.

Mevsimsellik Ev Taşıma Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Yukarıdaki maddelerede bahsedilen ürünleri taşısanızda taşımasanızda mevsimlerden etkilenirsiniz. Bunu nedeni mevsimlere göre artan nakliye talepleri ücretleri arttırmaktadır. Artan talep doğrultusunda boşta bekleyen nakliye firmalarının azalması taşıma ücretlerinin artışını doğru orantılı bir şekilde etkiler. Bu sebeple taşıma hizmeti almak maliye bakımında sizi kötü etkleyebilir.

Örneği Marmara bölgesinde yaşıyorsunuz ve yaz aylarında taşıma hizmetine ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu zamanda nakliye firmaları birbiri ile rekabet etmek zorundadır. Bu rekabet nakliye ücretlerinin düşmesine sebep olacaktır.

Genelde nakliye firmaları düşük fiyalı taşıma işlemi yapmak istemez ama söyle bir gerçek var ki düşük fiyata ev taşımak hiç iş yapmamaktan daha iyidir. Sezonlardan etkilenen bölgede olsanız da olmasanızda bir şekilde bu değişimden etkilenirsiniz. Çünkü nakliye firmaları örnek vermek gerekirse kentsel dönüşüm olan yerlere nakliye araçlarını göndereceği için bölgenizde ucuza nakliye firması bulmada zorluk çekebilirsiniz.

Yükselen Nakliye Ücretlerinin Etkilerinden Nasıl Korunursunuz?

Mevsimsel etkilerden korunma pek mümkün olmasa da maliyet kontrolü ile yapacağınız bazı şeyler var.

Mevsimsel olarak artan maliyetlerden etkilenmemek için ilk yapmanız gereken planlama yapmaktır. Nakliye fiyarlarının düştüğü mevsim genellikle her yıl aynı aya denk gelir.

Daha önceden bir nakliye firması ile anlaşırsanız ve taşıma ücretini sabitlerseniz mevsimsel fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Planlama eksikliği sebebiyle acil taşınmanız gerektiği zamanlarda evinizi vermeniz gerekenden çok daha fazla ücretlerde taşıyabilirsiniz. Örnek olarak nakliye sektörünün en yoğun olduğu zamanlarda aynı gün taşıma hizmeti almaya kalkarsanız ucuz veya normal bir fiyata nakliye firması bulmanız oldukça zordur. Böyle durumlarda ektra ücret ödemeniz gerekir.

Eğer sürelik taşıma ihtiyacınız varsa fiyatları sabit tutmak için bir nakliye firması ile sözleşme yapmak en mantıklısıdır. Hangi mevsimde taşıma işi yapsanızda mevsimsellik sebiyle artan maliyetlerden etkilenmezseniz.

Eğer bir nakliye firması ile sözleşme yaparsanız yerine göre sezone göre nakliye fiyatları düşünce daha fazla ücret ödemeniz gerekebileceği gibi nakliye ücretlerinin fazla olduğu zamanlarda daha ucuza taşıma işinizi yaptırabilirsiniz. Sözleşme yapmadan önce piyasayı iyice araştırın ve en iyisinin hangisi olduğuna verin.

Son olarak anlaştığınız nakliye firmasına güvenmiyorsanız güvenebileceğiniz bir firma bulmak için vakit harcamanız daha iyi olabilir. Güvenilir bir nakliye firması size birçok konuda yardımcı olacaktır. İyi bir nakliye firması taşıma gününü daha az maliyet ile yapmanız için size en uygun ve fiyatlarının uygun olduğu zamanda evinizi taşımanızı önerecektir. Bu durumda sizde düşük maliyetle evinizi taşımanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Hizmet Bölgelerimiz

Nakliyat hizmeti verdiğimiz İstanbul ilçeleri

esenler nakliyat

Esenler bölgesinde evinizi uygun fiyatlara taşıma için bizden fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

esenyurt nakliyat

Esenyurt nakliyat her türlü nakliye ihtiyacınıza cevap verebilecek nakliye hizmetimiz vardır.

sarıyer nakliyat

Sarıyer nakliyat firması olarak bu bölgede oturan vatandaşlarımıza uygun fiyata nakliye hizmetimiz vardır.

Müşterilerimiz Görüşleri

evini taşıdığımız kişilerin yorumları

Yeni evime taşınmak için hem uygun hemde kaliteli bir nakliyat firması arıyordum. Fakat ucuza bir fiyata anlaştığım "Özenver Nakliyat" nakliyat firması sahibi Ziya bey gerek şahsıma, gerek eşyalarıma büyük bir saygı göstererek kaliteli ve hesaplı taşıma gerçekleştirdiler çok memnunum. Güvenerek Tavsiye edebileceğim bir nakliye firması..

testimonial-img

İlknur Karabey

Ev Hanımı

Bağcılar da birçok ucuz fiyata nakliyat firması bulunsada çok ucuza nakliyat firmasına verip eşyalarımı riske atmak istemedim. Son olarak uygun nakliye fiyatı ve vereceği kalite hizmet ile "Özenver Nakliyat" firması ile anlaştım. Eşyalarımın ambalajlamasını yapıp evimi taşıdılar. Çok memnun kaldım.

testimonial-img

Buket Kılıçaslan

İnsan Kaynakları Müdürü

Uygun Fiyata Evden Eve Nakliyat Teklifi Alın

Hem kaliteli hemde hesaplı nakliye teklifi almak için bizi mutlaka arayın

Ambalajlı Evden Eve Nakliyat
Ambalajlı Evden Eve Nakliyat
Ambalajlı Evden Eve Nakliyat
Ambalajlı Evden Eve Nakliyat
Ambalajlı Evden Eve Nakliyat
Ambalajlı Evden Eve Nakliyat