preloader

Pzt - Paz 08:00 - 20:00

Ev Taşıma Fiyatları Ne Kadar

Mevsimlere göre nakliye ücretlerinin değişmesinin nedenine girmeden önce birkaç örnek ile mevsimselliği tanıyalım. En basit anlamadında bazı eşyalar yılın bazı zamanlarında daha çok taşınması gerekir buda mevsimselliği oluşturur. Birçok eşya taşıma işi mevsimlereden etkilense de birkaç önemli tip vardır.

Nakliyat firması olarak sektörde bulunan firmalar içinde en güvenilir firmalar arasında olduğunu veridiği hizmetler ile ispatlamıştır. Sizlerin talep etmesi üzerine evinize gelir ve eşyaların hiçbir şekilde zarar görmemesi için ambalajlama yapar ve taşırız. Verilen hizmetlerden dolayı memnun kalmanız için tüm ekibimiz ile sonuna kadar çalışacağımızdan endişeniz olmasın. Sizin memnuniyetiniz bizim için birinci sıradadır.

 • Ürün/Hasat Mevsimi :
  Nisan ve Eylül ayları hasat mevsiminin en çok olduğu aylardır. Bu aylar kapalı kasa taşıma taleplerini arttırdığı gibi aynı zamanda açık kasa nakliye taleplerini de arttırır. Hasat için kullanılan ekipmanların taşınması için düz platformlu kamyonet ihtiyacını arttırır.
 • İnşaat Sezonu :
  İnşaat sektörü Mart ve Nisan aylarında pik yapar. İnşaat sektöründeki bu artış en çok inşaat malzemelerinin taşınması için en ideal olan için düz platformlu kamyonet ihtiyacını arttırır.
 • Yılbaşı Sezonu :
  Yılbaşı malzemelerinin taşınma tallepleri genelde yıl sonunun son saatlerine doğru büyük ölçüde artar. Yılbaşı eşyalarının taşınması için düz platformlu açık kasa kamyonetler, soğuk hava depolu kamyonetler kullanılabilir veya kapalı kasa nakliye araçlarıda en çok talep gören nakliye araç tipleri arasındadır.
 • Hava Durumu Koşulları :
  Akdeniz bölgesinde değilseniz büyük ihtimalle taşıma işlemi için kış ayını tercih etmezsiniz. Kış aylarında yolların durumu sebebiyle kamyon söförleri de şehiler arası nakliyede zorlanmaktadır. Nakliye söförleri kış aylarında şehirlerarası yola çıkmak istemezler. Bu aylarda daha çok havayolu taşımacılığı kullanmak daha çok tercih edilir.

Mevsimsellik Ev Taşıma Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Yukarıdaki maddelerede bahsedilen ürünleri taşısanızda taşımasanızda mevsimlerden etkilenirsiniz. Bunu nedeni mevsimlere göre artan nakliye talepleri ücretleri arttırmaktadır. Artan talep doğrultusunda boşta bekleyen nakliye firmalarının azalması taşıma ücretlerinin artışını doğru orantılı bir şekilde etkiler. Bu sebeple taşıma hizmeti almak maliye bakımında sizi kötü etkleyebilir.

Örneği Marmara bölgesinde yaşıyorsunuz ve yaz aylarında taşıma hizmetine ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu zamanda nakliye firmaları birbiri ile rekabet etmek zorundadır. Bu rekabet nakliye ücretlerinin düşmesine sebep olacaktır.

Genelde nakliye firmaları düşük fiyalı taşıma işlemi yapmak istemez ama söyle bir gerçek var ki düşük fiyata ev taşımak hiç iş yapmamaktan daha iyidir. Sezonlardan etkilenen bölgede olsanız da olmasanızda bir şekilde bu değişimden etkilenirsiniz. Çünkü nakliye firmaları örnek vermek gerekirse kentsel dönüşüm olan yerlere nakliye araçlarını göndereceği için bölgenizde ucuza nakliye firması bulmada zorluk çekebilirsiniz.

Yükselen Nakliye Ücretlerinin Etkilerinden Nasıl Korunursunuz?

Mevsimsel etkilerden korunma pek mümkün olmasa da maliyet kontrolü ile yapacağınız bazı şeyler var.

Mevsimsel olarak artan maliyetlerden etkilenmemek için ilk yapmanız gereken planlama yapmaktır. Nakliye fiyarlarının düştüğü mevsim genellikle her yıl aynı aya denk gelir.

Daha önceden bir nakliye firması ile anlaşırsanız ve taşıma ücretini sabitlerseniz mevsimsel fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Planlama eksikliği sebebiyle acil taşınmanız gerektiği zamanlarda evinizi vermeniz gerekenden çok daha fazla ücretlerde taşıyabilirsiniz. Örnek olarak nakliye sektörünün en yoğun olduğu zamanlarda aynı gün taşıma hizmeti almaya kalkarsanız ucuz veya normal bir fiyata nakliye firması bulmanız oldukça zordur. Böyle durumlarda ektra ücret ödemeniz gerekir.

Eğer sürelik taşıma ihtiyacınız varsa fiyatları sabit tutmak için bir nakliye firması ile sözleşme yapmak en mantıklısıdır. Hangi mevsimde taşıma işi yapsanızda mevsimsellik sebiyle artan maliyetlerden etkilenmezseniz.

Eğer bir nakliye firması ile sözleşme yaparsanız yerine göre sezone göre nakliye fiyatları düşünce daha fazla ücret ödemeniz gerekebileceği gibi nakliye ücretlerinin fazla olduğu zamanlarda daha ucuza taşıma işinizi yaptırabilirsiniz. Sözleşme yapmadan önce piyasayı iyice araştırın ve en iyisinin hangisi olduğuna verin.

Son olarak anlaştığınız nakliye firmasına güvenmiyorsanız güvenebileceğiniz bir firma bulmak için vakit harcamanız daha iyi olabilir. Güvenilir bir nakliye firması size birçok konuda yardımcı olacaktır. İyi bir nakliye firması taşıma gününü daha az maliyet ile yapmanız için size en uygun ve fiyatlarının uygun olduğu zamanda evinizi taşımanızı önerecektir. Bu durumda sizde düşük maliyetle evinizi taşımanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Nakliyat Hizmeti Verdiğimiz Yerler

İstanbul başta olmak üzere tüm istanbul ilçelerine çevre illere ve diğer Tüm Türkiye illerine şehirlerarası nakliyat hizmeti veriyoruz.
İstanbul - Sarıyer

Sarıyer, her tür turizm açısından son derece uygun potansiyele sahip bir ilçedir. Doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra deniz turizmi açısından da İstanbul’un en önemli ilçeleri arasındadır.

İstanbul - Gaziosmanpaşa

Gaziosmanpaşa, geçmişte sınırları Karadeniz'e kadar uzanan, yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ilçeleri arasında yer alırken, 2008 yılı içerisinde 3 ilçeye bölünmüştür. Gaziosmanpaşa ilçe alanının yeni sınırları, yönetsel bakımdan kuzeyden SULTANGAZİ, doğu ve güneyden EYÜP, batıdan ise BAYRAMPAŞA ile çevrilidir.

İstanbul - Bayrampaşa

Bayrampaşa, İstanbul'un bir ilçesidir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüpsultan, güneyde Zeytinburnu, batıda Esenler ile çevrilidir. 1970 yılında İstanbul nüfusunun %4,11'ini oluşturan Bayrampaşa, 2000 yılında %2,44'lük bir paya sahiptir.

İstanbul - Bakırköy

Bakırköy, İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan ilçedir. İstanbul'un batı yarısında, Çatalca Yarımadası üzerinde, Marmara Denizi'nin kuzeydoğu sahillerinde yer alır.

İstanbul - Zeytinburnu

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. 1 Eylül 1957 tarihinde ilçe olmuştur. Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi'ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir

İstanbul - Küçükçekmece

Küçükçekmece ilçesi 21 mahalleden oluşur. Bunlar, Altınşehir, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gültepe, Halkalı Merkez, Halkalı İstasyon, İkitelli Atatürk, İkitelli Ziya Gökalp, İnönü, Kanarya, Kartaltepe, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Söğütlüçeşme, Sultan Murat, Tevfik Bey, Yeni ve Yeşilova mahalleleridir.

İstanbul - Tuzla

Bazı kaynaklarda köyde deniz tuzlası bulunduğu ve adını bu tuzladan aldığı yönünde görüş belirtenler bulunmaktadır. Ancak, Tuzla’da yıllardır ikamet eden kişiler, Tuzla sahillerinde böyle bir deniz tuzlasının varlığını bilmedikleri ve bu konu ile ilgili herhangi bir duyumlarının da olmadığını ifade etmektedirler.

İstanbul - Ümraniye

Ümraniye’ye ilk yerleşenler Balkan savaşlarından sonra, önce Batum’dan, sonra da Yugoslavya ve Bulgaristan’dan gelen göçmenler olmuştur. Bundan dolayı bir süre “Muhacirköy” olarak adlandırılmıştır.

İstanbul - Şişli

İstanbul’un gökdeleninin bol olduğu finans bölgesini de içerisinde barındıran Şişli, İstanbul’daki merkezi konumunun faydalarını sonuna kadar kullanıyor. İstanbul Avrupa yakasında; Beşiktaş, Kağıthane, Eyüp, Sarıyer ve Beyoğlu ilçelerine sınırı bulunan Şişli‘nin, denize kıyısı yok.

İstanbul - Silivri

Silivri yöresinin içinde bulunduğu bölgedeki topografya hafif dalgalı düzlükler biçimimde yüksekliği 60 metreyi geçmeyen tepelerdir. Söz konusu topografya, güneyde kıyıdan başlamakta ve daha kuzeye doğru yavaş bir biçimde devam etmektedir.

İstanbul - Halkalı

Halkalı, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin bir semti olup, Halkalı Merkez, İstasyon ve Atakent Mahallelerinin bulunduğu alanı kapsamaktadır. Merkez mahallesi oldukça dağınık ve çarpık bir kentleşmeye sahiptir. Atakent Mahallesi ise TOKİ tarafından birçok konut inşaatının devam ettiği Küçükçekmece'deki en elit ve düzenli yapılaşmanın olduğu bir mahalledir.

İstanbul - Esenler

Güngören, Bayrampaşa, Bağcılar ve Zeytinburnu ile komşu olan, 1993 yılında ilçe statüsü elde eden Esenler’in tarihi Bizans dönemine dek uzanıyor. Büyük İstanbul Otogarı, halk arasında daha çok bilinen adıyla Esenler Otogarı, Bayrampaşa sınırlarında olmasına rağmen, konum itibariyle yakın olduğu için ilçenin ismiyle anılır.

İstanbul - Şile

‘Şile’ adının Merçanköşk denilen küçük çiçekli, hoş kokulu bir kır bitkisinden geldiği ileri sürülür. Bununla beraber tarihin erken devirlerde; Aschil, Philee, Artane ve Kilia gibi isimler de Şile'ye isim olmuştur.

İstanbul - Avrupa Yakası

Hareketi sevenler için "Avrupa Yakası" çok daha güzel bir yer. Anadolu Yakası'nın yanında Avrupa Yakası fazla hareketli gelebilir. Harekete alışık olanlar için Anadolu Yakası biraz sıkıcı olabilir.

İstanbul - Esenyurt

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firizköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

İstanbul - Sultanbeyli

Sultanbeyli’nin tarihi çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Roma ve Bizans imparatorluğu döneminde, Üsküdar’dan Gebze’ye kadar olan bölgenin Tekfurluk yani mülki idare merkezi olmuştur.

İstanbul - Sultangazi

İstanbul’un kuzeybatısında, denizden 50 metre yükseklikte, 36 km² yüz ölçüme sahip Sultangazi ilçesi doğuda Eyüp, batıda Esenler, güneyde Gaziosmanpaşa, kuzeybatıda Başakşehir ilçeleriyle sınır oluşturmaktadır.

İstanbul - Sefaköy

Sefaköy, 1879-1890 yılında Bulgaristan Deliorman'dan göç eden Karaömeroğlu İbrahim Safra tarafındanSafraköy adıyla İstanbul'da kurulmuş olan, bugün Balkan göçmenlerinin yoğun olarak yerleşik oldukları bir semttir.

İstanbul - Üsküdar

Üsküdar, Marmara Denizi ile Boğaz sularının birleştiği yerde Kocaeli Yarımadası'nın ucunda Kadıköy, Beykoz ve Ümraniye ile sınırı olan, iki yakası tepelerden oluşan derin ve denize açık bir vadi içinde kurulmuştur. İlçenin yüz ölçümü 36 kilometrekaredir.

Evini Taşıdıklarımızın Bizim Hakkımızda Görüşleri

Bizi telefon ile arayıp hizmet satın almış ve bize hizmetimiz hakkında görüşlerini sunan müşterilerimizin bizim hakkımızdaki görüşleri.

Yeni evime taşınmak için hem ucuz hemde kaliteli hizmet veren bir nakliye firması arıyordum. Ama ucuz fiyat ararken kalitesiz bir taşıma hizmeti ile karşılaşmak istemiyordum. Ziya bey ile konuştuktan sonra kafamda verecekleri hizmet hakkında bir şüphe olmadı. Sanki bir akrabam gibi her istediğime karıştım ve beni hep dinlediler.

testimonial-img

Elif Özbek

İnsan Kaynakları Uzmanı

Yeni evime taşınmak için hem ucuz hemde kaliteli hizmet veren bir nakliye firması arıyordum. Ama ucuz fiyat ararken kalitesiz bir taşıma hizmeti ile karşılaşmak istemiyordum. Ziya bey ile konuştuktan sonra kafamda verecekleri hizmet hakkında bir şüphe olmadı. Sanki bir akrabam gibi her istediğime karıştım ve beni hep dinlediler.

testimonial-img

Kasım Yaman

Muhasebe Elemanı

Taşıma Teklifi İsteyin

Nakliye teklifini ister telefon ile isterseni e-posta adresi ile alabilirsiniz. Aradığınızda eviniz ile ilgili basit sorulara cevap verdiğinizde sizlere nakliye fiyatı sunarız.

Ucuz Nakliyat
Ucuz Fiyatlı Nakliye
Ucuz Nakliyat
Ucuza Nakliye
Ucuz Nakliyat
Ucuza Nakliye